تعمیرات فن کویل دیواری تعمیر، سرویس، نگهداری انواع چیلر ،مینی چیلر،داکت اسپلیت،فن کویل

پرسنل حرفه ای هنگام فعالیت سیستم کار نمی کنند، عملکرد ها طوری برنامه ریزی شده اند که از چیلر جذبی به عنوان یک دستگاه peak shaving استفاده کنند.

چیلر فن کویل دیواری

هنگام توجه به این مسائل همیشه دستورالعمل های بومی را اعمال کنید. بنابراین هنگامی که قادر به اضافه کردن دیگ نیستید یا فضای کافی برای آن ندارید این نوع چیلر مناسب است.

خرید فن چیلر

یکی دیگر از سیستم های خنک کننده حجیم که امروزه بسیار مورد استفاده قرار میگیرند، داکت اسپلیت ها هستند این محصولات که از دو بخش کاملا مجزا با نام های یونیت داخلی و خارجی تشکیل شده اند قابلیت های بسیار متنوعی را به همراه دارند.

فن کویل و چیلر

فن کویل های ونداد تجهیز صرف نظر از قیمت و با توجه به استحکام، ماندگاری و کیفیت، در مقایسه با رقبای خود در بازار تاسیسات ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

4. چیلر آپارتمانی فضای زیادی را برای نصب اشغال نمیکند و از ابعاد و وزن کمتری برخوردار است. جالب است بدانید که چنین جریان مطلوبی از طریق فن های دارای دور متغیر نظیر هواسازها، فن کویل ها و…

چیلر فن دار

موتور برج خنک کننده وظیفه تامین نیروی لازم جهت گردش فن یا پروانه را برعهده دارد و این موضوع سبب می شود که اهمیت سیستم کنترل انرژی و راه اندازی الکتریکال برج خنک کننده معطوف به این قطعه باشد .

فن المانی چیلر

برای آن دسته از ساختمان هایی که از ابتدا قصد دارند از تجهیزات گرمایشی و سرمایشی یا تهویه ای استفاده کنند بازرسی محل برای نصب دستگاه ها اهمیت بیشتری پیدا می کند.

قیمت فن کندانسور چیلر

به علاوه نیازی به بخار نیست و این امر در شرایطی حائز اهمیت است که طبق دستورالعمل های بومی، اپراتور دستگاه هایی که با بخار فعالیت می کنند باید دارای گواهی یا مجوز باشد، اما در این دستگاه ها فعالیت خودکار چیلر های جذبی شعله مستقیم مقدور است.

فن سه فاز چیلر

این امر باعث می شود تا در بعضی شرایط اتاق دیگ فضای کمتری را اشغال کند. از آنجایی که با استفاده از قابلیت دوگانه ی گرمایش و سرمایش در این دستگاه می توان دیگ را حذف کرد، فضای کمتری اشغال می شود و هزینه ها کاهش می یابد.

چیلر های مدولار دارای ابعاد کوچکی هستند به همین دلیل فضای کمی را اشغال می کنند. هزینه های نگهداری موتورخانه و چیلر در محدوده ی عایق حرارتی نیز به دلیل فرسایش سریع بالاست.

به دلیل اضافه شدن بار ضد حرارت، استفاده از پمپ های آب کندانسور و برج های بزرگتر به علاوه ی پمپ محلول دستگاه الزامی است.

خرید چیلر فن کویل

از جمله ویژگی های این کمپرسور حرکت رفت آمدی، تعمیرات آسان، جریان مبرد پالسی که باعث ارتعاش زیاد می­شود. یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های این دسته از سیستم های گرمایش و سرمایش ساختمان این است که گاز موجود در لوله های آن دوستدار محیط زیست بوده و بدین ترتیب موجب ایجاد هیچ گونه آلودگی نمی شود.

استفاده ی مجدد چیلر های دو مرحله ای از بخار ها در ژنراتور مرحله اول سبب مفیدتر بودن این چیلر ها نسبت به چیلر های تک مرحله ای می شود (اساسا تا ۳۰ % ). چیلر های جذبی دو مرحله ای اصولاً با بخار پر فشار ( ۶۰ تا ۱۳۰ psig ) ، شعله مستقیم با گاز طبیعی یا گازوئیل شماره ۲ و یا با استفاده از گاز داغ خروجی از موتور های احتراق فعالیت می کنند.

مینی چیلر فن کویل

بخشی از این محلول که در مرحله ی اول غلیظ شده در مبدل حرارتی با دمای بالا جریان می یابد و در آنجا توسط محلول رقیق بازگشتی از غلیظ کننده با دمای پایین تر سرد می شود.

داکت اسپلیت از هواساز، کندانسور و لوله های مسی تشکیل می شوند. سپس آب در مجدد چیلر چرخانده می شود تا مجدداً گرم شود.

سپس این محلول غلیظ، از غلیظ کننده ی مرحله ی دوم که فشار کمتری دارد عبور می کند ( محلی که بخارهای مرحله ی اول به غلظت مطلوب نهایی می رسند.) این مرحله ی دوم در فشار ۰.۱ اتمسفر ( ۱.۵ psia) عمل می کند.

چیلر و فن کویل چیست

هنگامی که بخار در محدوده ی ۴۰ تا ۱۴۰ psig از یک فرآیند یا دیگر مصارف بخار و با هزینه ی معقول در دسترس باشد و یا در شرایطی که دیگ ها به دلایل دیگری باید فعالیت کنند و مصرف کننده برای بارگیری دیگ به مقدار کافی به دنبال استفاده های دیگری از بخار می باشد.

موتور فن چیلر

1. مصرف انرژی کمتر. این دستگاه می تواند به راحتی با سیستم های مدیریت انرژی یا زمان سنج راه اندازی و استفاده شوند.

متداول ترین راه کار برای تأمین سردسازی هوای ورودی یا دیگر نیاز های سرمایشی، استفاده از خروجی توربین گازی می باشد.

راه اندازی و خاموش کردن آن ها دشوار تر است. سرج (Surge): پدیدهای است که در آن جریان ناپایدار شده و بین تیغه کمپرسور و جریان جدایی میافتد.

5. نوع تراکمی از انرژی پاک برق استفاده می کنند در صورتی که نوع جذبی، بیشتر محیط زیست را آلوده می کنند در نتیجه هدر رفت انرژی در چیلر های تراکمی کمتراست.

همه ی چیلر های جذبی برای فعالیت این پمپ ها، پمپ های آب کندانسور و فن های برج خنک کننده از نیروی برق استفاده می کنند.

هنگامی که نیروی برق کافی برای ظرفیت برودت مورد نیاز و اضافه شده در دسترس نیست. همه ی مشکلات باید با سازندگان، طراحان و پیمانکاران مکانیک مورد بحث قرار گیرد.

انواع مختلف چیلر در مکان های خاصی کاربرد داشته و به عنوان وسیله سرمایشی یا گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرند.

ظرفیت چیلر: ظرفیت متعارف برای سرد کن های مورد استفاده در صنعت تهویه ی مطبوع، بین 15 تا 2000 تن تبرید است، اما برخی تولید کنندگان، سرد کن هایی با ظرفیت 5200 تن تبرید را نیز، تولید می کنند.

جذب بخار آب باعث تولید محلول رقیق لیتیوم بروماید می گردد. این چرخه همین طور ادامه دارد و باعث خنک شدن هوای محیط می شود.

در این تاسیسات گرمایشی، آب در درون موتورخانه گرم میشود و از طریق سیستم گرمایش رادیاتور به واحدها میرسد. بسیاری از سازنده ها این تناوب را برای افزایش راندمان توصیه می کنند.

طرز کار چیلر جذبی دو مرحله ای یا دو اثره اینطور است که این کار را با گرم کردن غلیظ کننده ( یا ژنراتور ) مرحله ی اول و خارج کردن بخار انجام می دهد تا در مرحله دوم آب بیشتری را خارج کند.

در مرحله سوم فشار آن کاهش یافته و در مرحله آخر تبخیر میشود. يک سيال با خواص مشخص به عنوان مبرد در سيستم وظيفه جذب گرما از يک محيط و دفع آن به محيط ديگر را به عهده دارد و عامل محرک براي اين حرکت کمپرسور است.

مجهز کرد تا هوای ورودی را به میزان ۹۹٫۹۷ درصد از هر گونه آلودگی و میکرو ارگانیسم و غیره تصفیه کند.

در وضعیتی که خروجی از توربین گازی برودت را برای هوای ورودی فراهم می کند تا در هوای گرم عملکرد توربین را بهبود بخشد.

در شرایطی که گاز خروجی تمیز در دسترس باشد و به برودت احتیاج داشته باشیم. اپراتور ها تمایل دارند که از چیلر جذبی به عنوان چیلر اصلی استفاده نکنند و با چیلر برقی به حداکثر عملکرد برسند.

توجه داشته باشید که باید از دو بدنه ی مجزا استفاده کنید. طبیعتاً دستورالعمل های ساختمانی بومی نیاز یا عدم نیاز به اپراتور تمام وقت را تعیین می کند که متعاقباً تابع سایز تجهیزات، فشار بخار و غیره است.

فشاری که در آن فرآیند جوشیدن رخ می دهد و فشار بخار مبرد پخش شده حدوداً ۵ psig ( یا ۲۰ psia) می باشد.

بخار معمولا در فشار ۱۲۵ تا ۱۵۰ psig به درون لوله های فلزی ضد زنگ در غلیظ کننده ی مرحله اول وارد و سبب جوشیدن محلول در آن ها می شود.

خود سیکل جذبی تقریبا مشابه چیلر های جذبی بخار دو مرحله ای است. راندمان های بالا شامل بار الکتریکی کمکی که معمولا از چیلر های الکتریکی با سایز مشابه بیشتر است نمی شوند.

مزایای مینی چیلر شامل اندازه کوچک، صدا و لرزش کم، مصرف برق کم، طول عمر بالا و ضریب عملکرد (COP) بالا است.

از آنجایی که این دستگاه ها مصرف آبشان بیشتر است، باید حرارت بیشتری دفع کنند و به برج های خنک کننده ی بزرگ تری احتیاج دارند. Data h as been creat ed with GSA​ C ontent Generator DEMO​!

اغلب چیلر های جذبی از بخار یا سوخت ( گاز طبیعی، پروپان ) برای حرارت ورودی استفاده می کنند. طرز کار چیلر جذبی شعله مستقیم اینگونه است که اغلب آن ها با گاز طبیعی یا گازوئیل فعالیت می کنند.

اما برخلاف اغلب چیلر های جذبی بخار، چیلر های جذبی شعله مستقیم برای کاربرد های ” سرد کننده ـ گرم کننده” که سرمایش و گرمایش از یک دستگاه تأمین می شوند بسیار مناسب اند.

همچنین فن کویل زمینی تهویه اروند بدون داشتن هیچ لبه ی تیزی برای جلوگیری از بروز هر نوع خطر برای محیط های مسکونی نیز طراحی شده اند که محیطی راحت و مناسب را برای ساکنین فراهم می کند.

با توجه به دما های تنظیمی روی ترموستات های تدریجی 3 تا 4 مرحله ای، بر اساس نوع چیلر، تعداد کمپرسورها، تعداد مدارهای چیلر تراکمی هوا خنک و یا حتی سیستم unloader که روی قسمت آب خروجی اواپراتور نصب می گردد، می توان دمای آب خروجی را کنترل نمود.

دمای خروجی باید حداقل حدود ۲۸۷ درجه ی سانتی گراد و حداکثر ۸۱۵.۵ درجه باشد. در شرایطی که به برودت احتیاج داریم و گاز خروجی تمیز که از یک فرآیند صنعتی مانند امورات مرتبط با چاپ، خشک کردن و پخت و پز ساطع می شود، در دسترس باشد.

اگر شما نیز قصد تهیه و نصب مینی چیلر آپارتمانی برای ساختمان و منزل خود را دارید، در این صفحه از خدمات آنلاین استاده همراه ما باشید تا درباره نحوه عملکرد مینی چیلرها، مزایا و معایب چیلر آپارتمانی و مصرف برق چیلر خانگی توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم.

هنگامی که بخار در محدوده ی ۱۲ تا ۲۰ psig از یک فرآیند یا دیگر مصارف بخار و با هزینه ی معقول در دسترس باشد و یا در شرایطی که دیگ ها به دلایل دیگری باید فعالیت کنند و مصرف کننده برای بارگیری دیگ به مقدار کافی به دنبال استفاده های دیگری از بخار می باشد.

در ادامه به بیان ویژگی ها و تفاوت های این دو دسته از تجهیزات تهویه مطبوع خواهیم پرداخت. بیشتر تجهیزات سرمایشی از روش مستقیم به معنای دمیدن هوای تهویه شده به داخل فضای موجود استفاده می کنند.

برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد و استفاده از فن کویل ادامه متن را مطالعه نمایید. استفاده از توربو فن ازطرفی حجم مکش هوا را بیشتر کرده و از طرف دیگر سر و صدای کمتری تولید می کند.

مینی­ چیلرها در ظرفیت­های کمتر و ابعاد کوچکتری موجود هستند و از کمپرسور اسکرال در ساخت آن­ها استفاده می­شود. با هم، چیلرها و برج های خنک کننده اجازه می دهد تا هوا فضا های بزرگ را فراهم کنند.

در چیلر خانگی، کندانسور وظیفه خنکسازی دستگاه به کمک جریان هوا را دارد. کمپرسور چیلر که با نام موتور چیلر نیز شناخته میشود، در سیکل تراکمی وظیفه افزایش فشار مبرد را بر عهده دارد.

وظیفه آن کنترل میزان ورود مبرد به اواپراتور می باشد. این نوع از کمپرسور ها بازده بالایی دارند و در طولانی مدت می توان از آن ها استفاده کرد.

ترکیب آن ها ، نمکی می شود به نام لیتیوم بروماید. از آنجایی که دمای حرارت ورودی بسیار بالاست، این چیلر ها در سیکل جذبی به راندمان بالایی دست پیدا می کنند؛ چیزی نزدیک به ۱۲۰۰۰ Btu سوخت ورودی برای هر تن تبرید بر ساعت.

این چیلر ها از یک مشعل به عنوان حرارت ورودی برای سیکل تبرید چیلر جذبی استفاده می کند. فرادرس، چند فیلم آموزشی جامع را در زمینه یادگیری این دروس تهیه کرده است.

سیستم را در برابر فشار کم در مدار مبرد محافظت می کند. از جمله این مزایا می توان به جریان متغیر مبرد اشاره کرد.

به علاوه هزینه های اولیه دستگاه های شعله مستقیم از دستگاه هایی که با بخار فعالیت می کنند بیشتر است.

در دستگاه هایی که با بخار فعالیت می کنند نیازی به این هواکش ها نیست. یا تقسیم کیلو کالری در ساعت بر عدد 1250) به این ترتیب معمولا قطر لوله های رفت و برگشت آب سرد و گرم به کویل فن کوئل های cfm 200 سایز 1/2 اینچ و برای فن کوئل های 300 و 400 cfm سایز 3/4 اینچ و برای فن کوئل های 600 و 800 و 1000 cfm سایز 1 اینچ و برای فن کوئل های 1200 و کانالی های تا 1800، 1/2 1 اینچ در نظر گرفته شده است.

انواع غیر قابل تقطیر به صورت اتوماتیک تخلیه می شوند و اپراتور ها یا مهندس تاسیسات می توانند روتین نرمال نگهداری را برنامه ریزی کنند.

اما حرارت اتلافی فرآیند، موتور پیستونی، توربین گازی یا یک سیستم تولید همزمان نیز می تواند در یک فرآیند جذبی استفاده شود.

هنگامی که به ظرفیت سردسازی اضطراری احتیاج دارید و ظرفیت تولید حالت آماده باش برای برودت الکتریکی در دسترس نیست.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد فن المانی چیلر لطفا به بازدید از وب سایت ما.

درباره ی admin_asooweb