ساخت سردخانه دو مداره با کندانسور

ساخت سردخانه دو مداره چیست ؟
کندانسور پلیت , خرید کندانسور کولر گازی, خرید کندانسور یخچال, قیمت کندانسور پلیت, خرید کندانسور پلیت

4. هدر آب یا کلکتور: کلکتور در کندانسور وظیفه توزیع آب گرم یا گاز مبرد را برعهده دارد و آن را از فلزاتی نظیر گالوانیزه یا مس می سازند.

Content has  be en cre at᠎ed by GS​A Conten​t Generato r DEMO!

در اینجا توضیحات بیشتری درباره نحوه کار کندانسور آورده شده است. معایبی در زمینه عملکرد کندانسور کولر گازی این محصولات دیده می شود این است که به قدرت بیشتری در هر تن از تبرید نیاز دارند، عمر کمتری برای کمپرسور به وجود می آورند و در روزهایی که بیشترین میزان سرمایش مورد نیاز است، کمترین میزان را برای ارائه خواهند داشت.

این محصولات را نیز می توان در دسته اسپلیت های قابل حمل جا داد. کندانسور water-cooled در سه دسته مختلف به کار گرفته می شود.

A rt icle has been creat᠎ed wi th t he he​lp  of GSA Con tent Gen​er ator DE MO.

این دسته از کندانسورها در سیستم های با ظرفیت کمتر از 20 تن استفاده می شوند. به دلیل ظرفیت محدود ، از انتقال همرنگ طبیعی در کاربردهای کوچکتر مانند فریزر و یخچال استفاده می شود. Post has  be en gen erat᠎ed by GSA C ontent  G​enerator ᠎DEMO᠎.

کندانسور هوایی با فشار بالاتر سر یا فشار میعان عمل می کند، از این رو ظرفیت کمپرسور را کاهش داده و باعث افزایش توان مصرفی می شود.

هر کمپرسوری برای اینکه بیش از حد داغ نشود و بتواند بهطور مداوم کار کند نیاز به فن خنککننده دارد اگر این فن مشکلی پیدا کند، کمپرسور داغ میشود و این گرما به لولهها و بدنه منتقل میکند.

در نتیجه به منظور کاهش افت سرمای گاز مبرد، فاصله بین یونیت داخلی و یونیت خارجی کولر گازی و همچنین اسپلیت را در کمترین حد ممکن حفظ می کنند.

در هر یکی از این موارد ممکن است یکی از قطعات کولر گازی ال جی همچون برد آن دچار مشکل شده باشد.

در این نوع آرایش جریانهای هر کدام از سیالها فقط یک بار ارتفاع صفحات را طی میکنند در حالیکه در آرایشهای کندانسور پلیت چندگذر یک سیال ممکن است ۲ بار و یا بیشتر ارتفاع مبدل را طی نماید.

میزان فاصله بین یونیت خارجی و یونیت داخلی نقش به سزایی در بازدهی کولر گازی، مخصوصاً در قسمت سرمایش دستگاه ایفا می کند.

2. اگر لوله کشی بین کندانسور بیرونی و یونیت داخلی قبلا وجود داشته حتما هنگام خرید اسپلیت جدید اندازه ها را بررسی کنید تاهنگام نصب دچار مشکل نشوید.

امروزه داخل هر خانهای یک کولر گازی وجود دارد اما هنگام خرید به دلیل وجود برندهای بسیار مختلف و نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه نمیتوان به راحتی هر مدلی را خریداری کنید.

در کندانسور تماسی، انتقال حرارت کامل است و دو سیال کاملا با یکدیگر همدما میشوند اما در صورتی که دو سیال از یک جنس نباشند و جداسازی آنها مشکل باشد، نمیتوان این نوع کندانس را انجام داد.

در این محاسبات باید ضریب انتقال حرارت بدست آید که وابستگی به سرعت ، افت فشار، دبی ، دما ، ویسکوزیته و بسیاری دیگر از پارامترها دارد که از حوصله این بحث خارج بوده و خود یک کورس درسی می باشد.

لذا چنانچه یونیت خارجی در محل مناسبی نصب نشده باشد، کندانسور نمی تواند کار خود را به خوبی انجام داده و بر روی عملکرد کلیه اجزای دستگاه تاثیر منفی می گذارد.

چنانچه به دنبال خرید سایبان و نصب آن بر روی یونیت خارجی کولر گازی خود هستید، بر روی لینک خرید سایبان کولر گازی از دیجی کالا بزنید.

هنگامی که گاز مبرد در یکطرف صفحه جریان یابد ، گرمای خود را به آن صفحه فلزی داده و وقتی آب در طرف دیگر صفحه جریان یابد ، این گرما به آب منتقل شده و گاز خنک می شود.

در چرخه خنک کننده یک سیستم تبرید، گرما توسط مبرد بخار در اواپراتور جذب می شود و به دنبال آن فشرده سازی مبرد توسط کمپرسور انجام می شود.

هوای خنک شده به اواپراتور هدایت می شود و کل سیکل یک بار دیگر شروع می شود. لوله مویین به عنوان واسط در انتقال گاز مبرد از کندانسور به اواپراتور قرار دارد.

در انتقال فشار اجباری ، هوا با استفاده از پنکه یا دمنده ای که هوای جو را از طریق سیم پیچ های بریده شده بیرون می کند ، گردش می کند.

گردش هوا کندانسورهای air-cooled می تواند به صورت همرفت طبیعی یا با استفاده از انتقال مجبور (معمولاً با استفاده از دمنده یا پنکه) انجام شود.

در نتیجه نباید یونیت خارجی را در بالای شیء و یا مکانی که باید خشک بماند قرار داد، در غیر این صورت احتمال خیس شدن آن وجود دارد.

مصرف پایین و عمر بالای این نوع از کمپرسور کولر گازی از مزایای آن است. البته وجود یک عدد درخت در بالای یونیت خارجی کولر گازی که می تواند مانند سایبان برای آن باشد، نه تنها مضر نیست، بلکه توصیه نیز می شود.

در حالی که یونیت داخلی مسئول جمع آوری هوای گرم فضای داخلی می باشد، بدون وجود کندانسور و کمپرسور در یونیت خارجی کار یونیت داخلی نیز بی فایده خواهد بود.

گاز مبرد در حال حرکت در لوله های مسی کندانسور در دمای بسیار پایین بین یونیت داخلی و خارجی جریان پیدا می کند.

باتوجه به دمای پایین تر آب سرد خروجی از آیس بانک نسبت به آب سرد خروجی از سیستمهای رایج دارای مبدل شل اند تیوب و یا پلیت کولر و در نتیجه افزایش اختلاف دما نیاز به کویل های بزرگ نیست و کویل سرمایشی کوچکتر و فن کوچکتر پاسخگوی نیاز خواهد بود .

در مخزنهای آب تقسیم شده، تعداد لوله های ورودی و خروجی دو برابر است و هر قسمت هم مسیر آب خنک کن خاص خود را دارد.

کندانسور سطحی نیروگاهی معمولا یک مبدل حرارتی پوسته و لوله (shell and tube heat exchanger) است که در نیروگاههای حرارتی (thermal power stations) در خروجی توربین بخار (steam turbine) نصب میشود.

همانطور که از این قسمت از متن می توان برداشت کرد، یونیت خارجی کولر گازی، یکی از مهمترین بخش های این دستگاه می باشد، که اجزای اصلی دستگاه را در خود جای داده است.

زیرا این قسمت از دستگاه به دلیل داشتن کمپرسور به عنوان قلب سیستم، بسیار حساس و در عین حال مهم می باشد.

محل نصب کندانسور و کمپرسور کولر گازی باید به دور از گرمای شدید باشد، زیرا گرما موجب سوختن خازن های کولر گازی، داغ کردن کمپرسور، وارد شدن فشار اضافی به موتور فن و در نتیجه اورلود کردن دستگاه می شود.

در برخی از طراحیها، بخار میتواند به داخل تیوبها وارد شود و آب خنککاری و یا هوا در اطراف بیرون آنها در جریان باشد.

᠎This ​da​ta has ᠎been ​done with t he ᠎he lp  of GSA C᠎ontent  Gene​rato​r ​DEMO.

به این ترتیب بواسطه آلوده شدن چگالیده و بخار درون سیکل،خسارات شدیدی به بویلر و توربین های نیروگاه وارد می شود.

از مزایای استفاده از این طرح می توان به عدم انجام لوله کشی آب، عدم وجود سیستم دفع آب، صرفه جویی در هزینه های آب و مشکلات زیاد مقیاس پذیر ناشی از محتوای معدنی در آب اشاره کرد.

مشکلات نگهداری زیادی در مورد آن ها وجود ندارد. اساساً سه نوع واحد چگالشی بسته به چگونگی از بین بردن حرارت توسط میعان متراکم که معمولاً آب، هوا یا ترکیبی از هردو است، وجود دارد.

در این زمینه باید به عدم وجود انبوه شاخ و برگ درختان در اطراف یونیت خارجی نیز دقت کرد. زیرا شاخ و برگ درختان مانند مانع عمل کرده و از رفت و برگشت هوا به کندانسور جلوگیری می کنند.

1. یونیت خارجی کولر گازی را باید حداقل با فاصله 3 متری از آنتن تلوزیون و یا رادیو وصل کرد، زیرا سیستم کولر گازی می تواند بر امواج رادیو و تلوزیون تاثیر بگذارد.

زیرا در این صورت کمپرسور کمتر تحت فشار قرار گرفته و در نتیجه داغ نمی کند. در غیر این صورت در تبادل هوای سرد و گرم کندانسور اختلال ایجاد می شود و دستگاه هوای کافی برای نفس کشیدن ندارد.

اما این دو دستگاه چه تفاوتهایی با یکدیگر دارند و کدام یک بر اساس شرایط محیطی شما مفیدتر هستند؟ اگر کولر گازی شما از نوع پنجره ای است و می خواهید بدانید بهترین محل نصب برای کولر گازی پنجره ای کجاست؟

۱. پنجره ای ۲. شارژ گاز و سرویس دوره ای هر چند وقت یکبار نیاز است؟ • کویل های کندانسور قبل از تحویل به مشتری توسط گاز نیتروژن با فشار مناسب شارژ می گردد.

کولر گازی یا همان اسپلیت (split air conditioner) یا به شکل کوتاه شده اسپیلیت نوعی از کولر های گازی است که در واقع جدیدترین و پیشرفته ترین نسل انواع سیستم تهویه مطبوع به شمار می رود.

کندانسور تبخیری به نوعی گفته می شود که ترکیب دو روش water-cooled و air-cooled می باشد و این دو را با یکدیگر ادغام کرده است.

براساس آنچه گفته شد می توان اینطور جمع بندی کرد که مهمترین اقدام قبل از نصب کولر گازی انتخاب محلی مناسب برای قرار دادن یونیت خارجی دستگاه است.

کمپرسورها در کولرهای گازی اسپلیت در واقع موتور دستگاه هستند و نقش مهمی ایفا می کنند و از لحاظ ساختاری کاملا مشابه کمپرسور یخچال ها هستند.

کندانسور کولر گازی یکی از مهمترین بخش های این وسیله تهویه هوا محسوب می شود. کندانسور air-cooled معمولاً در برنامه های اداری مسکونی و کوچک استفاده می شود.

این مدل کولر گازی برای فضاهای بسیار کوچک یا اجارهای مناسب است. نصب کولر گازی از جمله اقداماتی است که باید توسط مجری نصاب کولر گازی صورت بگیرید.

نام کولر گازی های تقلبی که به صورت لیبل بر روی پنل کولر های وارداتی متفرقه چسبانده شده به این صورت است که اسم شرکت های سازنده متفرقه را برداشته و به جای آن نام و برند هایی از قبیل ال جی، سامسونگ، اجنرال، گری را جایگزین می کنند.

از جمله این سیستمها که بیشتر در مناطق جنوب و شمال کشور به علت آب و هوای گرم و مرطوب مورد استفاده قرار میگیرند، کولر گازی میباشد.

پس در مناطق مرطوب کارایی زیادی دارند. ٧- در شهرهای جنوبی کشور که دارای آب و هوای بسیار گرم و مرطوب هستند، کاشتن یک اصله درخت در نزدیکی کولر گازی، حدود ١٠ تا ١۵ درصد کاهش مصرف انرژی الکتریکی را به همراه خواهد داشت.

باعث افزایش بار گرمایی محیط میشود که این امر زمان کار کولر گازی را جهت رسیدن به برودت مطلوب، افزایش داده و در نتیجه منجر به مصرف بیش از اندازه انرژی الکتریکی در کولر گازی خواهد شد؛ بنابراین کارهایی نظیرپخت و پز، اتوکشی و …

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.