سازنده ی مبدل های حرارتی Fgpco

سازنده ی مبدل های حرارتی – شرکت فن گستر پویا Fgpco
مبدل حرارتی صفحه ای پلیت , پلیت مبدل حرارتی صفحه ای, خرید مبدل حرارتی صفحه ای, مبدل حرارتی صفحه ایی, مبدل حرارتی صفحه ای جوشی, خرید مبدل صفحه ای, مبدل صفحه ای حرارتی, مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار, مبدل های حرارتی صفحه ای پره دار, مبدل های حرارتی صفحه ای

پلیتها و گسکت ها در یک مجموعه اسمبل شده و به وسیله پیچ های نگهدارنده در وسط قاب نگهداری می شوند .صفحات به گونه ای طراحی و چیدمان شده اند که دو سیالی که باید گرما بین آن دو تبادل گردد ، یکی در میان در فضای بین صفحات ، جریان می یابند.

این مبدل حرارتی دارای تعداد زیادی از صفحات فلزی نازکمی باشد که ،موجب تبادل حرارت بالا بین سیال گرم و سرد میشوند .اگر بخواهیم در مورد عملکرد این نوع از مبدل حرارتی صحبت کنیم می توانیم بگوییم که اساس عملکرد این نوع مبدل به این شکل است که از دو جهت مخالف سیال سرد و گرم وارد مبدل میشوند و سیالات وارد شده به صورت یکی در میان بین صفحات فلزی جریان مییابند و با یکدیگر تبادل گرما میکنند.

7 – تمیزکاری: مبدلهای صفحهای خیلی راحتتر تمیز میشوند. در صورتی که تمیز کردن به روش مکانیکی لازم باشد همه صفحات و قطعات مبدل به آسانی قابل تمیزکاری هستند.

8 – فضای مورد نیز برای نصب: به علت سادگی تعمیر و تمیزکاری یک مبدل صفحهای، آن مبدل نیاز چندانی به فضای اضافی برای نصب ندارد؛ اما برای مبدلهای پوسته و لولهای به فضایی بیشتر از دو برابر ابعاد آنها نیاز است.

اگر در این مبدلها رسوب سختی تشکیل شود تنها راه ممکن این خواهد بود که با چرخش ماده شیمیایی همراه با شوک حرارتی آن را تمیز نمایند، اما تمیزکاری کامل سیستم امکانپذیر نیست.

اگر رسوبات سخت در دستگاه تشکیل شود به راحتی میتوان با محلول اسید، آنها را تمیز کرد. از آنجایی که تبدیل کننده حرارتی، گرما را بین دو یا چند سیال که در دستگاه جریان دارند، منتقل میکند در دسته گرمایش قرار می گیرد.

واشرها (گسکت ها) در درون شیارهایی ، که به همین منظور در صفحات تعبیه شده است ، قرار گرفته تا بین صفحات فاصله لازم جهت عبور سیال را فراهم کنند.

در کنار شرایط کاری(نوع سیال، غلظت مواد اضافه شونده، دما، فشار و سایر موارد) خصوصیات فشاری برای مقاومت دربرابر تنش ها و نیروهای که از جریان سیال تولید میشوند، اهمیت فراوانی دارند بنابراین واشرها معمولا از مواد قابل شکل دهی و اشکال مختلف پلیمری ساخته میشوند.

9 – نشت سیال: امکان اختلاط دو سیال بر اثر پاره شدن واشرها وجود ندارد، زیرا شیارهایی برای نشت سیال در واشرهای حاشیه هدر بالایی در نظر گرفته شدهاست که از طریق آنها نشت سیال به خارج مبدل صورت میگیرد، فقط در شرایطی اختلاط دو سیال ایجاد میشود که سوراخهایی در صفحات به وجود آید.

6) در حالت خراب واشر لاستیکی دو سیال تحت هیچ شرایطی مخلوط نمیشوند. می شود. در این مقاله یک مدل با شیوه گسسته سازی، به وسیله روشهای عددی برای ارزیابی این انتقال گرمای هدایتی ارائه شده و شرایطی که تحت آن، این اثر اهمیت بیشتری دارد، بررسی شده است؛ در واقع در بررسی کمّی، اثرات تغییرات پارامتر هایی مانند تعداد پره، عرض پره و تعداد لوله ها بر روی بازدهی یک مبدل تک ردیفه لوله ای پره تخت مورد مطالعه قرار گرفته است.

لوله های مارپیچ مبدل حرارتی پکیج توسط تیغه هایی به نام فین به یکدیگر وصل شده اند، هر چه تعداد فین ها بیشتر باشد، مبدل گرمای بیشتری دریافت می کند و البته به همان اندازه احتمال مسدود شدن مسیر عبور جریان آب بیشتر می شود.

برند سازنده آن در تولید انواع قطعات پکیج و پکیج های دیواری شهرت فراوانی دارد. پلیت مبدل حرارتی صفحه ای در انواع گوناگون ساخته میشود.

طراحی این سری از Vt40 مبدل حرارتی کلوین به منظور تبادل حرارتی انواع سیالات خصوصاً در صنایع غذایی و فراورده های لبنیاتی انجام شده است.

اسید شویی و نگهداری از مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار باید به صورت دوره مرتب انجام گیرد تا رسوب داخل مبدل حرارتی صفحه ای باعث کاهش راندمان مبدل نشود.

در مطالعات انجام شده درتحلیل این مبدلها معمولا فرض بر اینست که در صفحه پره ، درجه حرارت لوله های مجاور یکسان هستند و میدان حرارتی محدوده اطراف لوله ها متشابهند در حالیکه عملا به علت تغییرات دمای سیال درون لوله و به تبع آن جدار لوله میدان حرارتی پره ها در ناحیه اطراف لوله ها مشابه نبوده که این امر تاثیر مهمی بر راندمان این گونه مبدلها دارد.

طبیعی است که قیمت فلزات مختلف با یکدیگر متفاوت است و تاثیر عمده ای بر قیمت تمام شده محصول خواهد داشت.

نتایج به دست آمده نشان می دهند که اثرات هدایت گرمایی در پره های تخت بین لوله ها تاثیر قابل ملاحظه ای بر راندمان این گونه مبدل ها دارد در حالیکه تاثیر هدایت گرمایی محوری در لوله ها بر عملکرد مبدل گرمایی پره تخت ، عملا قابل صرفنظر می باشد.

در مبدلهای پوسته لوله برای ساخت دستگاه باید ابعادی را که به طراحی نزدیک و در بازار موجود است، انتخاب نمود که این در مقایسه با کاربرد مورد نظر بهینه نیست و در بسیاری موارد سطح انتقال حرارت ایجاد شده زیادتر از سطح مورد نظر است و مبدلی از نظر کارآیی دارای بهترین طراحی نمیباشد.

مبدل های حرارتی هپاکو بهترین انتخاب برای خنک کردن انواع روغن های هیدرولیک و صنعتی تبادل دما، تامین آبگرم یا کاهش دمای آب، خنک کردن هوای فشرده و رطوبت گیری ( جایگزین سه مبدل حرارتی ) وهمچنین بعنوان اواپراتور، اکونومایزر و ساب کولر در سیکل سرمایی می باشد.

4- جریانهای غیر هم جهت: شرایط جریان غیر هم جهت در مبدلهای صفحهای به سادگی تامین میشود و بنابراین با اختلاف دمای موجود انتقال حرارت بیشتری حاصل میگردد.

مبدلیست که جریان دو سیال گرم و سرد با هم در یک راستا باشد. کم بودن اختلاف دماها دو سیال ( به علت با لا بودن ضریب انتقال حرارت).

باشد. مبدل گرمایی هواخنک در زمانهایی مورد استفاده قرار میگیرد که همزمان هم نیاز به بازده و راندمان زیاد مبدل داشته باشیم و هم وزن و حجم مبدل کم باشد.

6- تغییر سطوح حرارتی: مبدلهای صفحهای قابلیت کم یا زیاد کردن صفحه را دارا میباشد. مبدل های صفحه ای به دلیل بیشتر بودن سطوح انتقال حرارت آن نسبت به حجم آب در گردش از سرعت بالاتری در تبادل حرارتی نسبت به مبدل های حرارتی پوسته و لوله برخوردارند.

7) مبدل های حرارتی صفحه ای به دلیل توربولانس جریان درصد بسیار کمی رسوبگذاری دارد. 3) انتقال حرارت بهینه که به دلیل درهم بودن جریان و کوچکی قطر هیدرولیکی برای هر دو سیال عامل دارای ضریب انتقال حرارت بزرگ هستند.

از آنجایی که گذرگاههای جریان کوچک هستند، جریان قوی گردابهای موجب بزرگ بودن ضرایب انتقال گرما و افت فشارها میگردد.

از آنجا که لوله های مارپیچ کوچک هستند، تعمیر و جوشکاری لوله ها مشکل و زمان بر است. در مبدلهای پوسته-لوله امکان بازدید و تمیز کردن مکانیکی مشکل است.

در سیستم صفحهای، صفحات میتوانند برای بازدید و تمیز کردن از سیستم خارج شوند. سیال در این پوسته از یک انتها وارد و از همان انتها در سمت مخالف خارج میشود.

در مبدل های پوسته ای و لوله ای با صفحه لوله های ثابت پوسته به صفحه لوله جوش شده است و هیچگونه دسترسی به خارج از دسته لوله ها برای تمیز کاری وجود ندارد.

تمامی پلیت ها که در بین فریم ثابت و صفحه متحرک فشرده گردیده اند، به وسیله ی پیچ و مهره بصورت افقی به همدیگر متصل میشوند.

یک نوعی از مبدل های صفحه ای که تمامی صفحات فلزی در یک بلوک کنار هم جوشکاری می شوند. طراحی این مبدل ها به این شکل است که صفحه ها با فاصله ۵ میلی متر به روش جوش به هم وصل شده اند.

هر چند مبدلهای پوسته لولهایی که تعداد زیادی بافل دارند جریان غیر هم جهت را بهتر تامین میکنند. مبدل های لحیم شده قابلیت کار در دماهای بالای 200 درجه سانتی گراد و فشار 30 بار را دارند.

برای آشنایی بیشتر با چگونگی کارکرد مبدل های حرارتی صفحه ای، به مقاله نحوه کار مبدل حرارتی مراجعه نمایید. مبدل های حرارتی دارای محدوده کاربرد گسترده ای هستند.

انعطافپذیری بالای مبدلهای صفحهای باعث میشود که طراحی آن دقیق و مطابق با کاربرد مورد نظر باشد. این امر باعث میشود که دمای دو سیال هیچگاه دقیقاً یکسان نشود.

فرآیند انتقال حرارت میان دو جریان یا بیشتر با دماهای متفاوت ، کاربردهای گوناگون صنعتی و تجاری و خانگی دارد و معمولا برای این کار از یک مبدل حرارتی صفحه ای استفاده میشود.

حداکثر فشار کارکرد 25 بار و در موارد کاملا خاص حداکثر 30 بار حداکثر دما و با واشر های مخصوص حداکثر دبی جریان سطح انتقال حرارت ضریب انتقال حرارت واشرهای لاستیکی محدودیت در حداکثر دمای قابل دستیابی و فشار کار کرد و نوع سیال را برای طراحی این نوع مبدل ها ایجاد می کند.

البته ، واشرهای مبدل حرارتی صفحه ای لایگو از بالاترین کیفیت برخوردار بوده و دارای گواهینامه های معتبری هستند که برای تضمین کیفیت و دستیابی به بهترین محصول نهایی، به مشتریان خود ارائه می دهد.

در سرویس و نگهداری مبدل حرارتی صفحه ای هپاکو جوشی مهم ترین مسئله رفع به موقع و صحیح رسوبات احتمالی که معمولا در سمت آب سرد ایجاد می شود است.

این امر در مبدلهای لولهای به علت جریان متقاطع حاصل از قرار دادن بافل در سمت پوسته دقیقا تامین نمیشود.

شرکت آرکا تجهیز صدر تامین کننده مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار (plate heat exchanger) می باشد. ارقام داده شده نشان میدهد که افت حرارتی حاصل از تابش در مبدلهای صفحهای در حدود 20 درصد مبدلهای لولهای است.

صفحه نوع L در مبدل صفحه ای دانفوس دارای زوایای حاده (تند) میباشد که باعث کاهش افت فشار و توربولانس و بازده انتقال حرارت میشود.

توزیع جریان بهینه همچنین باعث کاهش رسوب و دمای ناهموار مناطق می شود که سطح عملکرد را در طول زمان بدون اتلاف انرژی غیر ضروری ، هزینه های نگهداری یا توقف های برنامه ریزی نشده بالا نگه می دارد.

در این مورد برای مبدل صفحهای نیاز به فضای اضافی برای تعمیر نمیباشد، در حالی که برای مبدل پوسته لولهای باید حداقل فضایی برابر طول مبدل پیش بینی گردد، تا امکان بیرون آوردن لولههای مبدل وجود داشته باشد.

به عنوان مثال برای یک کاربرد خاص میتوان از یک مبدل صفحهای با سطح انتقال حرارت 200 متر مربع با دو متر طول، سه متر ارتفاع و یک متر پهنا یا یک مبدل پوسته لولهای با 600 متر مربع سطح انتقال حرارت و پنج متر طول و 8/1 متر قطر استفاده نمود.

لازم به ذکر است که رسوبات باقیمانده بر روی سطح به عنوان دانههایی برای تشکیل رسوبات جدید عمل کرده و بازه زمانی تمیزکردن را کاهش میدهند.  This artic le has be en w​ri tt en  with GSA Con​tent G enerat or D​emoversi᠎on᠎.

هر چه تعداد تیوب در یک سطح معین (تراکم تیوب ها ) بیشتر باشد. در ابتدا سعی می شود تا آنجا که ممکن است برای گرم کردن و سرد کردن جریان ها از خود سیال های موجود در فرایند استفاده شود .

11- وزن مبدل: از آنجا که کارآیی حرارتی مبدلهای صفحهای در مقایسه با مبدلهای پوسته-لوله بسیار بهتر است بنابراین دستگاه به سطح انتقال حرارت کمتری نیاز دارد.

در نتیجه مقدار مواد مورد استفاده، وزن و سطح دستگاه کاهش مییابد. مبدلهای صفحهای بسیار متراکمتر از سیستم پوسته-لوله هستند که باعث کاهش سطح دستگاه و هزینه ساخت میشود.

کوچکی حجم محبوس شده، آشفتگی خیلی زیاد در مبدلهای صفحهای و همچنین عدم وجود نواحی مرده باعث شده است تا تمیز کردن به روش شیمیایی خیلی سریعتر و بهتر صورت پذیرد.

اما با وجود تمام محاسن ذکر شده یک عیب مهم در مورد Plate Heat Exchanger وجود دارد و آن این است که سطوحی که باید توسط واشر آب بندی شود زیاد است.

گسکت یا واشر مبدل صفحه ای از جنس EPDM، NBR می باشد. بخاری ها یا وسایل گرمایشی دیگر موجب مبدل حرارتی صفحه ای پلیت خشک شدن هوای خانه می شود و در نتیجه منجر به برخی مشکلات جدی و گاهی بالقوه خطرناک مانند پوست خشک، سوزش چشم، افزایش واکنش های آلرژیکی، تشدید آسم و غیره می شود.

مبدل های حرارتی صفحه ای شامل پلیت و گسکت است که با چیدمان مخصوص به خود تشکیل مبدل حرارتی صفحه ای گسکت دار را می دهد.

درباره ی admin_asooweb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.