پلیت بریز آلفالاوال

این سیستم برای محصولات دیگر که دمای کاری بالا تا 210 درجه سانتی گراد دارند، کارایی دارد. مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت، فاقد هِدر، میله و واشرهای آب بند هستند؛ صفحه ها یا پلیت ها در مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت در دمای 1100 درجه سانتی گراد از نوع کوره ای هستند.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل CB جوشی از صفحات بسیار نازک استیل 50 میلیمتر که توسط جوش مس در کوره بدون هوا (خلاء) جوشکاری می شوند که قابلیت تحمل فشار و دماهای بالا را دارا می باشند.

در همین مبدل حرارتی تعداد صفحه ها و میزان اتصالات محل ورود و خروجی و محل قرارگیری آنان به مواردی مانند، مشخصات فیزیکی سیالها، دبی سیالها، دماهای محل ورود و خروجی، حداکثر فشار، افت فشار بخار و گنجایش حرارت بستگی دارد.

در صورت استفاده از مبدل های حرارتی صفحه ای این مشکل برطرف خواهد شد و همواره آبی که از شیر خارج می شود گرم است.

ساختار صفحات به کار رفته در دستگاه به صورت شورون (chevron) است. مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت که عموماً از صفحات یا پلیت های موجدار شیاردار استفاده می کنند، با جهت های موج دار متناوب، سبب ایجاد یک تماس شبکه ای می شوند.

ساختار لانه زنبوری باعث می شود که جریان موازی و مقاومت بالایی در صفحات ایجاد شود. چینش موازی با کانال های جریان متناوب برای دبی بالا با افت دمایی متوسط مورد استفاده قرار می گیرد و البته کاربرد بیشتری دارد.

چینش سریالی یا سری زمانی استفاده می شود که دبی مایع کم اما جهش گرمایی آن زیاد است. دمای از قبل تعیین شده بستگی به مقاومت گرمایی عوامل بیماری زای درون شیر دارد.

در پاستوریزاسیون در دمای پایین، هدف سلامت غذاست و در طی آن عوامل بیماری زای درون غذا یا شیر از بین می رود و آلودگی آن کاهش می یابد.

پاستوریزه کردن نرمال یا در دمای پایین، شیر را تا 2 یا سه هفته سالم نگه می دارد و پاستوریزه کردن بسیار زیاد یا در دمای بالا می تواند شیر را حتی تا یکسال حفظ می کند.

تنها با اضافه کردن یا حذف صفحات یا پلیت ها می توان عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای واشردار را بهبود بخشید.

اینکه از چه نوع جنس یا متریالی در ساخت و طراحی مبدل حرارتی صفحه ای واشردار استفاده شود بستکی به کاربرد مبدل حرارتی صفحه ای واشردار مورد نظر دارد.؛ که این مبدل حرارتی واشردار به چه منظور و برای چه عملکردی و چه سیالی مورد استفاده قرار می گیرد.

ما در ادامه تعدادی از سازندگان مبدل حرارتی صفحه ای اورجینال و مطرح را معرفی کرده ایم اما همانطور که می دانیم قیمت طراحی مبدل حرارتی صفحه ای اورجینال تقریباً 4 یا 5 برابر بیشتر از طراحی مبدل حرارتی صفحه ای غیراورجینال است.

روش پاستوریزه در دمای پایین همه عوامل بیماری زای درون شیر را از بین می برد اما ویژگی های فیزیکی-شیمیایی آنرا حفظ می کند.

مبدل حرارتی صفحه ای (PHE) از تعدادی ورق یا پلیت (Plate) تشکیل شده اند که به گونه ای روی هم چیده می شوند که فضای بین صفحه ها کانالی بوجود می آورد که مایع یا سیال از درون آن جاری می شود.

همینطور صفحات این مبدل هم از استنلساستیل مقاوم در برابر بخار ساخته شده است. در مبدل حرارتی صفحه ای واشر دار، نقش واشرها (Gaskets) آب بند کردن است.

هزینه ساخت و طراحی مبدل حرارتی صفحه ای واشردار، به دلیل طراحی قالب های پلیت ها و واشر های مبدل حرارتی، پرس ها و کلیه مراحل تولید قطعات مبدل حرارتی، قابل توجه و تا حدودی بالا است. Th is  post was wri tten by GSA C ontent  Gen er ator ᠎DEMO​.

در مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار، هزینه واشرها یا گسکت های مبدل حرارتی صفحه ای به دلیل استفاده از مواد سازگار با سیال و دمای کاری، تا حدودی بالا می باشد.

تنها کافی است برند مورد نظر و اطلاعات فنی مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز درخواستی را اعلام کنید یا در صورت درخواست بریز پلیت معادل، ابعاد بریز را در اختیار ما قرار دهید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه کاربردهای مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار در صنایع مختلف اینجا را کلیک کنید.

بطور مثال اگر تنها به دنبال قیمت کمتر هستید، ممکن است در زمانی کوتاه مجبور شوید دوباره نه تنها همان هزینه را متحمل شوید بلکه هزینه مازادی برای درخواست تان پرداخت کنید.

مبدل های ClipLine و FrontLine بهترین مبدل های حرارتی صفحه ای در صنایع لبنیات، غذا، نوشیدنی و سایر برنامه های بهداشتی هستند زمانی که رفتار ملایم با محصول، زمان کار طولانی و تمیزکاری آسان مد نظر باشد.

زمانی که به دنبال مبدل حرارتی صفحه ای فشرده، کارامد و مقاوم در برابر محصولی که سبب خوردگی می شود، مبدل حرارتی صفحه ای مدل Diabon آلفالاوال گزینه ای ایده ال است.

همچنین در صورت استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل CBH16-25H در سیستم های گرمایش از کف به ازاء هر متر طول لوله PEX کار شده در کف، حدود 136 کیلو کالری ظرفیت گرمایش برای انتخاب مبدل حرارتی مورد نیاز در نظر گرفته شود.

همینطور در شکل به کارگیری از مبدل حرارتی برگه ای آلفالاوال سبک CBH16-25H در سیستم های گرمایش از کف به ازاء هر متر ارتفاع لوله PEX فعالیت گردیده در کف، حدود 136 کیلو کالری گنجایش گرمایش برای گزینش مبدل حرارتی لازم در لحاظ گرفته گردد.

اما آنچه ما را بر آن می دارد که از مبدل های حرارتی صفحه ای استفاده کنیم مزایا و قابلیت های عملکردی مبدل های حرارتی صفحه ای در صنایع مختلف است.

اما راه هایی وجود دارد که قیمت مبدل حرارتی صفحه ای را کمتر کرد. این امر خطر داغ شدن بیش از حد یا یخ زدگی رسانه ها را به حداقل می رساند.

اگر در انتخاب درست مدل مبدل حرارتی صفحه ای براساس سازنده معتبر و قابل اطمینان، در ابتدا دقت به خرج دهیم، در آینده نه تنها هزینه به سیستم صنعتی مان بر می گردد بلکه خیال خود را از مشکلات آتی که ممکن است تنها به دلیل کم کردن هزینه ها گریبان گیرمان شده، راحت کنیم.

در سال ۱۸۸۸ اولین پمپ که برای پمپ کردن شیر بدون چربی حاصل از سپراتور سانتریفیوژی استفاده میشد، به فروش رسید.

در خلال سال­های 1910 تا 1916، دستگاه شیردوشی توسط آقای گوستاف دلاوال طراحی شد و اولین سپراتور برای خالصسازی روغن به فروش رسید.

ما در هلدینگ مهندسی بازرگانی آتی تابناک سپند طراحی و ساخت مبدل حرارتی صفحه ای مورد نظرتان و حتی تأمین قطعات یدکی مبدل حرارتی، انواع پلیت ها و گسکت ها را با توجه به نیازو شرایط مالی همراه با مشاوره های تخصصی و دلسوزانه، انجام می دهیم.

یکی دیگر از انواع مبدل های حرارتی صفحه ای، بریز پلیت ها یا مبدل حرارتی صفحه ای جوشی هستند. لذا در طراحی خطوط پاستور و طراحی مبدل حرارتی صفحه ای، نوع پلیت های مبدل حرارتی، متریال پلیت های مبدل حرارتی صفحه ای، چینش پلیت ها و تعداد پلیت های مبدل حرارتی صفحه ای در عملکرد بهینه مبدل حرارتی بسیار حایز اهمیت است.

همانطور که گفتیم یکی از انواع مبدل های حرارتی صفحه ای، مبدل های حرارتی صفحه ای واشرداراست. همانگونه که می دانیم مبدل های حرارتی قلب هر کارخانه ای است چه با هدف گرم کردن، سرد کردن، پاستوریزه کردن، و یا گرم کردن UHT، لذا در ذیل به انواع مبدل حرارتی صفحه ای که یکی از پرکاربردترین مبدل ها در صنایع مختلف هستند، می پردازیم.

مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار در هر شرایط کاری و هر عملکردی می توانند سازگار باشند. مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاول در دو مدل گسکتی (واشردار) و جوشی تولید می شوند.

7. تمامی مبدل های صفحه ای آلفالاول مدل آلفاچیل آزمایش نشت توسط هلیوم و یک طیف سنج هلیومی را پشت سر می گذرانند.

مدل جوشی مبدل صفحه ای آلفالاول که به چهار دسته COMBI DRYER،ALFANOVA ،ALFALAVAL(BP-CB) ، ALFACHILL تقسیم بندی می شود. برای طراحی و سفارش انواع مبدل های حرارتی صفحه ای قاب و واشر دار آلفالاوال، بریز پلیت های آلفالاوال یا مبدل های جوشی آلفالاوال، انواع پلیت و واشر (گسکت های) های آلفالاوال اورجینال یا با برند غیر اورجینال اسپانیایی لیگو (Laygo Gaskets) با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت با ما در تماس باشید.

ناحیه انتقال حرارت مبدل حرارتی صفحه واشر ورق های راه راه است. برای آببندی نسبت به محیط خارج و صفحات دیگر، این مبدل بهوسیله واشر لاستیکی به صفحه گیر متصل میشود.

مبدل حرارتی صفحه ای Alfa Laval مدل FrontLine از بهترین مدل های مبدل های حرارتی صفحه ای آلفالاوال در کاربردهای حساس و سختگیرانه از نظر بهداشت، رفتار ملایم با محصول، زمان کار طولانی و تمیزکردن راحت است.

از مبدل حرارتی صفحه ای Alfa Laval مدل AlfaVap در سیستم های تبخیر پالایشگاه های قند و شکر (Sugar Refinery Evaporation Systems)، در سیستم های تبخیر شیرین کننده ها (Sweeteners Evaporation Systems)، در تبخیر بیواتانول و مواد سوزش آور (Bioethanol and Caustic Evaporation) و در دیگ بخار ترموزیفون (Thermosiphon Reboiler) کاربرد دارند.

سیستم مهر و موم شده (sealing) منحصر به فرد Alfa Laval RefTight آب بندی طولانی مدت بین کانال های جوش خورده را تضمین می کند.

واشرها در بین هر یک از صفحات قرار می گیرند و یک مهر و موم را برای جلوگیری از نشت مایعات ایجاد می کنند.

تعداد پلیت ها در هر مبدل نیز می تواند متغیر از 10 عدد تا چند صد عدد باشد. نقاط عبور بین راه راه های دو صفحه متصل، شبکه متراکمی از نقاط تماس را ایجاد می کند که باعث تنگی فشار و ایجاد جریان های چرخشی می شودکه تبادل حرارت را در مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت بهبود می بخشد.

در این روش، آشفتگی سیال، حتی در سرعت ورودی کم، نیز زیاد است و جریان در دِبی پایین از ورقه ای (پلیتی) به آشفتگی عبور می کند.

درانتها نیز مبدل حرارتی آبگرم مصرفی را آماده استفاده کرده و از طریق لوله های خروجی به بیرون هدایت می کند.

سری DX نیاز به یک لوله توزیع داخلی را در عملکرد های مشکوک از بین می برد؛ از بای پس (Bypass) مایع که ممکن است سبب شود بخار خروجی بیش از حد گرم شود، جلوگیری می کند.

شرکت آلفالاوال یک شرکت مشتری محور است که چالشهای پیش روی مشتریها را شناسایی میکند و برای آنها راه حلهایی پیشنهاد میدهد.

در مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا بریز پلیت، سطح صفحات یا پلیت ها به منظور افزایش تلاطم مایع در حین جریان در کانال ها، راه راه در نظر گرفته شده است.

کارکرد مبدل حرارتی آلفالاوال ایتالیا ویژگی مبدل حرارتی صفحهای آلفالاوال جوشی چیست؟ مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال جوشی در 5 مدل با طراحی و کارایی متفاوت تولید می شوند.

مبدل حرارتی آلفالاوال این شرکت معتبر و شناخته شده پیشرو در تولید محصولات و ارائه راه حل های مناسب در ساخت سیستم های انتقال حرارت،تصفیه آب، انتقال و جابجایی سیالات می باشد.

از مبدل های حرارتی صفحه ای الفالاوال مدل AlfaQ در ایستگاه های خنک کننده (District Cooling Substations)، در سیستم های ذخیره یخ (Ice Storage Systems) در مراکز اطلاعات (Data Centers) و در سیستم های خنک کننده رایگان (Free Cooling systems) استفاده می شود.

آلفالاوال دارای مراکز خرید در چین، هند، اروپای غربی و مکزیک میباشد. جوشکاری صفحات مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال در شرایط خلاء صورت گرفته که سبب استحکام آن در فشار و دمای عملیاتی بالا می باشد.

سیستم­های تولیدی شرکت آلفالاوال در صنعت غذا، به تولید محصولات غذایی با ویژگیهای بهداشتی مناسب کمک زیادی می­کند و همچنین سیستم شستشو به صورت سرخود (CIP) موثر وکارآمدی را برای تجهیزات و پروسه خط تولید مواد غذایی فراهم میکند.

مهم ترین علت این مسئله را می توان به حائز اهمیت بودن رفاه حال مشتریان نزد تولید کننده دانست. در واقع سیال تمایل دارد در کانال های اول مبدل حرارتی نسبت به کانال های آخر مبدل حرارتی بیشتر توزیع شود تا افت فشار را متعادل کند.

در بیرون شیار رینگ گسکت جوش لیزری خورده، سطح صاف، سیلینگ (sealing) یکنواخت و محکم را در اطراف رینگ گسکت گارانتی می کند.

راه راه بودن روی پلیت ها سیال را مجبور می کند در مسیر پر پیچ و خمی عبور کند؛ فاصله بین هر صفحه 1 تا 5 میلی متر تنظیم می شود.

� قبل از این که به معرفی چگونگی کارایی این مبدلهای حرارتی بپردازیم؛ حتمی می باشد تا شما را حیاتی مدلهای مختلف هر یک از دودسته حساس مبدلهای حرارتی آلفلاوال ایتالیا آشنا کنیم.

گستردگی شبکه تولید و توزیع آلفالاوال باعث شده است که خود سالیانه بیش از 1000 میلیون یورو قطعات ومواد مورد نیاز را از دیگران خریداری نماید.

جدا از این مباحث اگر موافق باشید به شرایط خریداری که شرکت آلفالاوال برای این محصول در نظر گرفته است نگاهی بیاندازیم.

خوشبختانه علی رغم ویژگی های مثبتی که این محصول دارا است، به شما اطمینان می دهیم که تبدیلگر حرارتی آلفالاوال از قیمت مناسب و مقرون به صرفه نیز بهره برده است.

ضمنا قیمت گذاری مناسب تولیدکننده سبب افزایش رضایتمندی مصرف کنندگان این محصول شده است. شیری که در این روش پاستوریزه می شود برای ساخت پنیر مورد استفاده قرار می گیرد زیرا سبب سینرزیس (Syneresis) می شود.

اینکه از کدام روش برای پاستوریزه کردن استفاده شود بستگی به هدف پاستور کردن دارد. بازرسی، تمیزکردن و سرویس کردن مبدل حرارتی آسان است.

طراحی و ساخت مبدل حرارتی صفحه ای می تواند به دو صورت انجام گیرد: طراحی مبدل حرارتی صفحه ای با سازنده های اورجینال و طراحی مبدل حرارتی صفحه ای با سازندگان غیراورجینال.

درباره ی admin_asooweb