چاپ فلکسو ثقفغ

تعریف

تعویض چاپ فلکسو چند پروتکلی (MPLS)

توسط

لیندا روزنکرنس رابرت استورت، نتفای جسیکا اسکارپاتی

تعویض برچسب چند پروتکلی (MPLS) یک تکنیک مسیریابی پروتکلی است که برای سرعت بخشیدن و شکل دادن به جریان های ترافیک در سراسر سازمان و شبکه های ارائه دهنده خدمات طراحی شده است.

 

MPLS به بیشتر بسته‌های داده اجازه می‌دهد تا در لایه 2 – سطح سوئیچینگ – مدل Open Systems Interconnection (OSI) به جای ارسال به لایه 3 – سطح مسیریابی، ارسال شوند. به همین دلیل، اغلب به طور غیررسمی به عنوان عامل در لایه 2.5 توصیف می شود.

 

MPLS در اواخر دهه 1990 به عنوان یک جایگزین کارآمدتر برای مسیریابی سنتی پروتکل اینترنت (IP) ایجاد شد، که به هر روتر نیاز دارد تا به طور مستقل پرش بعدی بسته را با بازرسی آدرس IP مقصد بسته قبل از مشورت با جدول مسیریابی خود تعیین کند. این فرآیند زمان و منابع سخت افزاری را مصرف می کند و به طور بالقوه منجر به کاهش عملکرد برای برنامه های بلادرنگ مانند صدا و تصویر می شود.

 

در یک شبکه MPLS، اولین روتری که یک بسته را دریافت می کند، کل مسیر بسته را از قبل تعیین می کند، که هویت آن به سرعت با استفاده از یک برچسب در هدر بسته به روترهای بعدی منتقل می شود.

 

این مقاله بخشی از

 

SD-WAN توضیح داد: راهنمای نهایی برای معماری SD-WAN

که همچنین شامل:

5 چالش متداول SD-WAN و نحوه آماده شدن برای آنها

نحوه شروع ساخت یک RFP SD-WAN

مزایای امنیتی SD-WAN فراتر از موارد آشکار است

دانلود

1

اکنون این راهنما را به صورت رایگان دانلود کنید!

 

در حالی که سخت‌افزار روتر از زمانی که MPLS برای اولین بار توسعه داده شد به طور تصاعدی بهبود یافته است – تا حدودی از اهمیت آن به عنوان یک فناوری مدیریت ترافیک کارآمدتر کاسته شده است – به دلیل مزایای مختلف دیگر، به ویژه امنیت، انعطاف‌پذیری و مهندسی ترافیک MPLS همچنان مهم و محبوب است.

درباره ی admin_asooweb