کاربرد هیتر کمربندی در خانه

همانطور که در بخش بالا توضیح داده شد، فرآیند کار درایر تبریدی به وسیله تقطیر و جذب رطوبت توسط مواد جاذب رطوبت انجام می شود و هیچ فرآیند شیمیایی در طول کار خشک کردن هوا اتفاق نمی افتد.

هیتر فن دار کم مصرف

روز بعد پیمانکار ماده جاذب را از برج ها خارج کرد و هیچ رطوبت یا روغنی در برج ها یافت نشد.

ترموستات از دیگر امکاناتی است که در این هیتر برقی فن دار موجب می گردد دمای محیط دچار کاهش و یا افزایش نگردد و در حالت تعادل باقی بماند.

هیتر کمربندی با ترموستات

در طی این عملیات لوله های اواپراتور دچار برفک شده و این برفک ها بایستی ذوب گردند. درایر جذبی حتما باید در دوره های هفتگی و ماهانه از نظر: کیفیت مواد جاذب، کارکرد شیرهای برقی و سایر موارد مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز اقدام به تعمیر و یا تعویض قطعات یدکی نمود.

قیمت هیتر کمربندی

هیتر برقی فن دار یا بخاری برقی فن دار دستگاهی کاربردی برای گرم کردن اتاق نشیمن و اتاق خواب است.

برای تعیین ظرفیت هیتر یا کوره هوای گرم مورد نیاز سالن ها،در شرایط آب و هوایی مانند تهران معمولاً به ازاء هر متر مکعب از فضای سالن حدود 40 کیلو کالری ظرفیت گرمایش (هر ساعت) در نظر گرفته می شود که در صورت نیاز کارشناسان شرکت دماتجهیز قادر به ارائه راهنمایی های موردنیاز می باشند.

خرید هیتر کمربندی

در این موارد از هیترهای صنعتی استفاده میشوند که در انواع فلنچی یا کمربندی و… استفاده از هیتر کارتر موقع روشن بودن دستگاه در دو موقعیت مهم است، یکی پایین بودن دمای محیط و دومی وزیدن باد سرد در محیط.

هیتر کمربندی کمپرسور

به همین دلیل همه در موقع خرید هیتر برقی به دنبال هیتر برقی کم مصرف هستند. مواد جاذب که شامل موادی همچون آلومینا اکتیو، سیلیکا ژل و مولوکولارسیو است در جریان هوای فشرده قرار می گیرد.

این سیستم تولید هوای فشرده شامل چهار کمپرسور هوا بود که هر کدام یک درایر اختصاصی داشتند. در بسیاری از موارد چه از نظر عملکردی و سیستمی و چه از نظر محتوای انفجاری برخی مواد، نمیتوان سیستم گرمایش از درون را پیاده سازی نمود و نیاز به سیستم گرمایش غیر مستقیم یا همان گرمایش از بیرون وجود دارد.

بسیاری از این فن ها دارای موتورهای دو یا سه سرعته می باشند. بعد از معرفی این تجهیزات سه پروژه شبیه سازی سیکل تبرید، تشریح یک برج و ایستگاه تقویت فشار با تجهیزات recycle، separator ، adjust ، هیتر و کولر ، کمپرسور ، میکسر ، پمپ و نحوه تعریف کردن موادی که در کتابخانه نرم افزار وجود ندارند و نحوه خروجی گرفتن از نرم افزار به طور کامل تشریح شده است.

در این جلسه همچنین نحوه تغییر واحدهای پیش فرض نرم افزار بیان شده است. مواد جاذب رطوبت در درایر دیسکانت چگونه کار می کند؟

در این مرحله ذرات بخار نیز با تماس با سطح مقطع مواد کندانس شده و سپس جذب می گردد. سپس برج مرطوب وارد مرحله احیاء شده و برج خشک فعال می گردد.

این فرآیند تا اشباع کامل مواد جاذب ادامه پیدا می کند و پس از اشباع کامل وارد مرحله ریکاوری می شود تا ذرات آب جمع شده از آنها جدا و تخلیه شود.

برج اول در زمان شروع کار به صورت فعال عمل می کند و پس از اشباع مواد جاذب رطوبت داخل برج اول، برج دوم فعال شده و برج اول در وضعیت بازیابی یا ریکاوری قرار می گیرد.

عمل جذب تا هنگام اشباع کامل منافذ مواد جاذب ادامه پیدا می کند. در درایر جذبی بدون هیتر احیاء مواد جاذب از طریق عبور هوای خشک از برج مورد نظر اتفاق می افتد.

لازم به ذکر است که استفاده از درایر جذبی هیتر دار دمشی در ظرفیت های 30 متر مکعب در دقیقه به بالا توجیه اقتصادی و فنی دارد.

در کاربرد هایی که در دمای پایین انجام می شود، به دلیل شرایط دمایی استفاده از درایر تبریدی توجیه نداشته و درایر جذبی می تواند گزینه مناسبی جهت استفاده باشد .

برای بازدهی بیشتر از صفحه استیل منعکس کننده نور و حرارت در پس زمینۀ المنتها استفاده شده است. در بعضی سیستم های سرمایشی از پمپ داون بعد از خاموش کردن دستگاه برای خالی کردن سیال سرد کننده از اوپراتور و خط مکش استفاده می هیتر کمربندی شود.

سوپاپ اطمینان به شکلی طراحی شده که در صورت بالا رفتن حجم گاز و هوا در داخل کوره، با توجه به حالت فنری که دارد به سمت بیرون کشیده شود تا بدین شکل فرایند تخلیه صورت بگیرد.

مخلوط گاز و روغن بـه شکل فوم سفید رنگی درون مـی آید کـه کل حجم کارتر را اشغال مـی کند.

روغن موجود در این سیستم به تمامی تیغه های موجود در آن نفوذ کرده و حرارت تولید شده را در کل فضا به صورت یکسان منتشر خواهد کرد.

تکنولوژی تراکم در کمپرسور سیلندر پیستونی از نوع رفتی و برگشتی میباشد. همچنین با استفاده از دستگاههای به روز و تکنولوژی در کار خود همیشه سعی بر تولید محصولی با کیفیت و استاندارد دارد.قیمت المنت با توجه با متریال و زمانی که صرف ساخت آن می شود متفاوت است اما منصف بودن در هر کسب و کاری موجب سود کم اما پایدار بودن بیشتر و جذب مشتریان میشود که یکی از اصول اولیه تهران المنت جلب رضایت مشتریان عزیز در این امر میباشد.

در این مدل درایر دی سی کانت مقدار 15 الی 17 درصد هوای فشرده صرف احیاء می گردد. استفاده از درایر یا خشک کن هوای فشرده بهترین روش برای حذف رطوبت از هوا می باشد.

گیت صنعت طراح و تامین کننده انواع درایر جذبی کمپرسور از جمله درایر جذبی هیتردار ، درایر جذبی بدون هیتر یا هیتلس می باشد.

تیم طراحی و فروش درایر جذبی گیت صنعت برای حل مشکلات هوای فشرده مجموعه های مختلف با توجه به نوع و شرایط کاربرد راه حل های متناسبی را ارائه می دهد.

به نحوی که ۳ المنت در متراژ های مختلف بر اساس وات مورد نیاز استفاده شده و خم مارپیچ به طوری می خورد که المنت کف استخر قرار گیرد.

سلام، با جلسه سومدوره آموزش نرم افزار ASPEN HYSYS 8.6 در خدمت شما هستیم. سوختن وارنیشها و از بین رفتن عایقهای هادی هم ممکن است این مشکل را به وجود آورد که شما بایستی با کمک تعمیرکار متخصص در نمایندگیهای مجاز، عایقهای هادی را تعویض کنید.

اگر گرد و غبار بر روی المنتهای فن هیتر قرار گیرد، هنگامیکه پس از مدتی روشن میشود، بوی سوختگی گرد و غبار به مشام شما خواهد رسید که البته بعد از مدتی از بین میرود.

سطح بوی نامطبوع که در هوا وجود دارد. در واقع من به غیر از اون مکانیزم هیتر ( در حین خاموش بودن کمپرسور) مکانیزم دیگه ای جهت جلوگیری از کف بلد نیستم.

در حین انجام عمل جذب به علت تبدیل از حالت بخار به مایع گرما تولید می شود. برفک روی لولههای اواپراتور مینشیند و توسط هیتر المنت یخچال به مرور بخار میشود تا یخچال به درستی کار کند.

درایر تبریدی یا Refrigration Air Dryer مانند یخچال یا آبسرد کن های عمومی کار می کند، به این صورت که مبدل در این سیستم توسط سیستم تبرید تراکمی خنک می گردد و با عبور هوا از مبدل دمای هوا را تا نقطه شبنم 3 درجه سانتیگراد کاهش می دهد و با این روش رطوبت و بخار موجود در هوا را از آن جدا می کند.

فیوز یا کلید مینیاتوری یا کلید اتوماتیک، این کنترل جهت قطع کردن مدار برق چیلر در زمانی که آمپر مصرفی آن بالاتر از حد مجاز است استفاده می گردد و بر اساس حداکثر آمپر مصرفی موتور انتخاب میگردد.

در کویل هیتر نیز از المنت های فنری ریز استفاده شده است. در این بین برخی صنایع به هوای فشرده با درصد خلوص بالاتری احتیاج دارند، استفاده از درایر جذبی هوای فشرده می تواند برای کاربرد های حساس که نیاز به رفع رطوبت با نقطه شبنم حتی بالاتر از منفی 60 دارند گزینه مناسبی باشد.

اگر عایق بین المنت و بدنه از بین برود، مشکل برق دار شدن بدنهی فن هیتر بروز میکند. درایر جذبی جذب را با استفاده از مواد جاذب انجام می دهد و در دو نوع درایر جذبی هیتر دار و درایر جذبی بدون هیتر بسته به کاربرد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

در درایر جذبی هیتر دار برج ها در هنگام ورود به فاز احیاء توسط خط هوای خشک و دمش هوای گرم توسط بلوئر به داخل برج و تماس با مواد جاذب، ریکاوری می شوند.

مواد جاذب دارای از دانه های ریز با ابعاد مختلف و اشکال گوناگون تشکیل شده است، این دانه ها دارای منافذ ریزی هستند.

وجود رطوبت در هوای فشرده باعث شده که صنایع مختلف جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به محصولات و ماشین آلات درصدد استفاده از روش های برای حذف رطوبت کنند.

در صنایع جهت خشک کردن هوای تحت فشار از درایر جذبی هوای فشرده به عنوان مکمل کمپرسور استفاده می شود.این مدل درایر در سایز ها و ابعاد مختلف ساخته می شود از نظر کارکرد به دو مدل درایر جذبی هیتردار و درایر جذبی بدون هیتر heatless air dryer تقسیم بندی می شود.

آیا درایر جذبی هوای فشرده به روش شیمیایی عمل میکند؟ یکی دیگر از روش های ساخت مدار دیفراست، روش گاز داغ (Hot Gas) است.

ظرفیت این نوع درایر از 5 متر مکعب در دقیقه تا 400 متر مکعب در دقیقه است و از نظر راندمان و مصرف انرژی از مدل های دیگر به مراتب رتبه بهتری را دارا می باشد.

موتور و محفظه در این کمپرسورها کنار یکدیگر قرار دارند، در واقع بهم پرس شده اند. جالب است بدانید، بعد از مدتی روغن به دلیل جریان گاز مبرد دوباره به محفظه کارتر برمی گردد.

تاثیر هیتر کارتر کمپرسور کوپلند افزایش فشار و سرد شدن کمپرسور باعث کندانس گاز فریونی بر روی سطح روغن مـی شود و از آنجایی کـه مایع مبرد سنگین تر از روغن است، بـه شکل یک لایـه مایع مبرد درون زیر سطح روغن درون کارتر جمع مـی شود و در زمان استارت کمپرسور و با کاهش فشار ساکشن و کارتر، مایع مبرد شروع بـه جوشش مـی کند و نتیجه جوشش مایع مبرد، مخلوط شدن روغن و گاز است.

فوم تشکیل شده درون کارتر قابلیت پمپ شدن ندارد و در ضمن گاز فریونی همراه روغن، خاصیت اصطکاکی دارد بعد در نتیجه قطعات روغنکاری مناسبی نخواهند داشت و همانطور کـه در تصویر مـی بینید مـهمترین قطعه ای کـه از این پدیده آسیب خواهد دید، بوش های اصلی کمپرسور و بوش پمپ روغن هست و متعاقب آن تمامـی یـاتاقان ها، سیلندر و دیگر اجزا کـه دارای تلورانس های کمـی هستند نیز آسیب خواهند دید.

با پر شدن کارتر از فوم، شاتون ها آزادی عمل حرکت پیدا نمـی کنند و نتیجه آن افزایش آمپر مصرفی و ضربات هیدرولیکی است.

تغییر رنگ مواد جاذب رطوبت موجود در برج های درایر می تواند در تعیین کیفیت این مواد موثر باشد برای به این صورت که با تغییر رنگ دانه های نقلی شکل مواد جاذب رطوبت به رنگ قهوه ای یا زرد پر رنگ نشان دهنده زمان تعویض این مواد می باشد.

اگر یک دستگاه فن هیتر در منزل یا محیط کار دارید احتمالا شما هم تایید میکنید که مزیتهای این دستگاه بسیار بیشتر از معایب آن است.

و هم یک جریان هوای گرم در فضا ایجاد می کند. این هیتر قابلیت دارد از یک سمت و از طریق یک و یا دو پیچ باز و بسته شود.

این مدل از یک ساختار اصلی تشکیل شده است که بنا به افزایش ظرفیت می توان از تعداد ماژول بیشتری روی پایه ها استفاده نمود.

مورد استفاده قرار میگیرد. هیترهای نواری معمولا جزیی از آن دسته از المنت هایی می باشند که ساده ترین راه برای گرمایش سریع سطح صاف استفاده می شوند.جنس استیل به کار برده شده در این نوع از المنت ها به دلیل بالا بودن ظریب هدایت گرمایشی امکان دسترسی سریع به دمای دلخواه را به شما می دهد.کنترل دما در این نوع از المنت ها توسط ترموستات های مکانیکی و همچنین بیمتال ترموستات ها صورت میگیرد. Article has be en gener​at ed ​wi th the he᠎lp of G SA  Conte nt Generator DE MO.

برای اثبات تئوری خود، پس از نصب درایر جدید، تنظیمات آزمایشی را تکمیل کردیم و سپس ولو بالادست صدا خفه کن اگزوز را باز کردیم.

این نوع کمپرسور به عنوان قدیمیترین نوع کمپرسور برودتی شناخته میشود و تراکم مبرد در آن بدین صورت است که مبرد بعد از تبادل حرارتی در داخل اواپراتور تبخیر شده و از طریق خط لوله مکش و سوپاپ مکش روی ولو پلیت وارد سیلندر کمپرسور میشود.

درایر دیسیکانت با مکانیزم خود نقطه شبنم را در دما های 20 تا 70 درجه سانتیگراد ممکن می سازد. در ادامه هیتر جدید را در جای قبلی قرار داده و پیچ و گیره های آن را محکم ببندید.

درباره ی admin_asooweb